Blog
Witamy na naszym blogu, na którym zamieszczać będziemy różnego rodzaju informacje związane z prawem podatkowym i informacje przydatne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Prowadzimy profesjonalne biuro księgowe i mamy aktualną wiedzę na temat prawa podatkowego.
Co wchodzi w zakres obsługi kadrowo-płacowej?
- Szczegóły
Polskie prawo zmienia się w szybkim tempie. To sprawia, że ilość rozporządzeń, ustaw i innych dokumentów prawnych, które wpływają na sposób prowadzenia firmy, jest ogromna. Jednym ze sposobów na to, żeby oszczędzić czas i ograniczyć ilość błędów jest więc skorzystanie z profesjonalnych usług kadrowo-płacowych. Co wchodzi w zakres takiej pomocy? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Kryteria wyboru biura księgowego. Na co zwrócić uwagę?
- Szczegóły
Jeśli rozpoczynasz własną działalność gospodarczą, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest również znalezienie biura rachunkowego, które pomoże Ci w tej podróży. Czy wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, podejmując decyzję o podjęciu takiej współpracy? Co będzie miało dla Ciebie znaczenie w przyszłości i z czego będziesz najbardziej zadowolony?
Zalety outsourcingu księgowego. Kiedy to się opłaca?
- Szczegóły
Outsourcing usług księgowych jest bardzo popularny, ponieważ pozwala obniżyć koszty prowadzenia firmy. Obsługę księgową warto powierzyć księgowym z biur rachunkowych. Nie tylko chodzi o względy ekonomiczne, ale przedsiębiorcy nie muszą tworzyć stanowisk pracy i rekrutować specjalistów.
Kto jest zobowiązany do prowadzenia pełnej księgowości?
- Szczegóły
Każdy, kto prowadzi przedsiębiorstwo, zobowiązany jest do prowadzenia rejestru księgowego swoich transakcji. To uniwersalna zasada. Różnić może się jedynie forma, w jakiej przeprowadza się ten proces. Nie jest bowiem tak, że każdy właściciel firmy musi prowadzić księgowość w ten sam sposób. Wybór konkretnej metody może zależeć od wielu różnych czynników.
Podatek VAT bez tajemnic. Wszystko co musisz wiedzieć
- Szczegóły
Podatek VAT wciąż nie dla wszystkich osób jest zrozumiały i dotyczy to niestety również przedsiębiorców. Co więc warto o nim wiedzieć?
Jakie podatki musi płacić początkujący przedsiębiorca?
- Szczegóły
„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. To zdanie wypowiedziane przez jednego z ojców Stanów Zjednoczonych i wynalazcę, Benjamina Franklina, na przestrzeni wieków pozostaje cały czas aktualne. Choć raczej nikt nie lubi płacić podatków, to coraz częściej są one postrzegane nie tylko jako przykra danina, ale również narzędzie, dzięki któremu powstają szkoły, szpitale i infrastruktura, z której codziennie korzystamy. Tak czy tak, płacenie podatków jest naszym obowiązkiem, zarówno jako obywateli jak i przedsiębiorców. Dowiedz się, które podatki musi zapłacić początkujący przedsiębiorca.
Z jakich elementów składa się księga przychodów i rozchodów?
- Szczegóły
Dzięki podatkowej księdze przychodów i rozchodów w prosty sposób rozliczymy się z podatków z urzędem skarbowym. Jest ogromną zaletą jest łatwość prowadzenia. Można ją prowadzić zarówno w formie tradycyjnej – papierowej, jak i elektronicznej, na odpowiednio zabezpieczonych przez zniszczeniem nośnikach. W przypadku tej drugiej formy do programu komputerowego, odpowiedzialnego za jej prowadzenie powinna być dołączona instrukcja. Księgę przychodów i rozchodów możemy prowadzić zarówno samodzielnie, jak i skorzystać ze wsparcia biura rachunkowego.
Rok 2020 w rozliczeniu miesięcznym przedsiębiorstwa – nowy JPK
- Szczegóły
Jednolity plik kontrolny, za pomocą którego od 2018 roku przedsiębiorcy składali do fiskusa swoje zestawienia przychodów, został znów zmieniony. Jakkolwiek Urzędy Skarbowe bardzo chwalą sobie ten system, a i sam przedsiębiorca docenia to rozwiązanie jako mniej problematyczne od dotychczasowych sposobów składania miesięcznych deklaracji, nowe zmiany mogą okazać się dość znaczące, szczególnie w gestii nieznajomości zasad jego wypełniania.